Www

Zvládnete to i vy

·         Prvním, o čem se musíte rozhodnout, je, jestli chcete obchod provozovat sami nebo jestli se připojíte k existující platformě. Založení vlastního obchodu je finančně i časově náročnější, ale odměnou vám bude naprostá kontrola nad celým provozem, propagací i financemi. Zase ale musíte mít kromě času i finančního zázemí i alespoň základní znalosti programování, účetnictví a internetového marketingu. Zvolíte-li si využití existující stránky, jako je E-bay nebo Etsy, tak vám tyto starosti odpadnou. Na druhou stranu počítejte s tím, že provozovatel si z vašeho výdělku něco vezme pro sebe, a také že vaše svoboda ohledně designu celého obchodu bude poměrně omezená.
klubka vlny

·         Jakmile máte vybráno, je načase začít prodávat. Na webu více než kdekoli jinde platí, že prodává obraz. Pokud ho tedy už nevlastníte, je načase si pořídit nějaký alespoň trochu slušný fotoaparát. Do začátku nepotřebujete žádné profesionální studio, klidně vám postačí jednobarevné pozadí dostatečné velikosti a místo s dobrým světlem. Pokud vyrábíte oblečení nebo módní výrobky, je také možné si na den najmout vybavenou místnost. Kromě fotografií musíte vyřešit i popisky. Většina prodejců si je v tomto případě píše sama, ale pokud si nejste jisti svoji češtinou, poproste někoho jiného. Máloco odradí zákazníka tak spolehlivě jako pět pravopisných chyb v jedné větě.

dřevěné korále
·         Při prodeji přes internet se řiďte třemi základními pravidly: rychlost, jednoduchost, spolehlivost. Váš zákazník spoléhá pouze na vás. Mělo by mu tedy být od začátku jasné, kolik zaplatí, jak bude platit, a kdy může zboží očekávat. Tyto informace musí být snadno k nalezení, a neváhejte je při přijetí každé objednávky zopakovat. Dobré webové obchody mají na svých stránkách uvedeno i do kdy může nakupující očekávat odpověď na případné otázky. Jako od jednotlivce od vás nikdo neočekává, či by alespoň neměl, že budete k dispozici 24 hodin denně sedm dní v týdnu, ale reakce do 24 hodin je slušnost a vizitka solidního obchodníka.

5/5 - (1 vote)

Mohlo by se vám také líbit...