Životní styl

Změna životního stylu od Nového roku

Můžete chtít přestat pít, přestat kouřit, začít běhat, posilovat, hubnout, najít si lásku, stavět se odpovědněji k práci, naučit se cizí jazyk, naučit se lyžovat, vydělat pořádný prachy. Těch přání může být opravdu hodně, jenže jsou t jen přání. Pokud k těmto přáním přistoupíte tak že byste je chtěli naplnit, tak to už je to předsevzetí. Jenže předsevzetí je málo. Změna životního stylu je úplný komplex. Musíte změnit pravidla svého bytí. Možná dokonce i žebříček hodnot. Pokud chcete opravdovou změnu, bude to běh na dlouhou trať a bude to velice těžký běh. A patrně to bude také nezvratné. Tedy, pokud se vám to podaří.
připravená ke startu

Změnit životní styl je na druhou stranu možná trochu lehčí, než když si dáte jen jedno či dvě dílčí předsevzetí. Najednou začnete dělat věci jinak. A ten komplex změn vás bude vzájemně udržovat v dodržování vašeho rozhodnutí. Jedna změna podporuje druhou, třetí, desátou.
hodinky na tkaničce

Musíte najednou změnit náplň denních činností. Samozřejmě že nepřestanete chodit do práce, ale už například cesta z práce může být jednou ze změn. Můžete začít chodit pěšky, nebo přestat jezdit autem. Parádní rozcvička před další činností. A tou může být posilovna nebo fitness centrum. No a pak následuje další změna. Málokdo, kdo si dá v posilovně do těla, je pak schopen pozřít nějaké velké hromady jídla. S tím souvisí změna jídelníčku. Zelenina, luštěniny žádné pečivo z bílé mouky. Pokud jste správně ventilováni, pořádně udýchaní z fitness centra, možná nebude mít tak velkou chuť na cigaretu. Takže další podpora v další změně. A únava je další pomocník. Určitě nebudete chtít klimbat nad pivem v hospodě. Raději si dáte doma skleničku vína a půjdete brzy spát.
zákaz kouření

Ne, toto není konkrétní plán jak změnit svůj životní styl. Je to jen takové vysvětlení, že když si vše naplánujete, bude změna snazší, protože jednotlivé činnosti na sebe navážou a dají vám tak trochu zapomenout na zažité rituály, kterými jste řídili svůj život dosud.

Je přesně tak. Chtít se změnit, naplánovat změnu, zvolit okamžik startu a pak vytrvat v plánu alespoň týden dva, než plán začnete přizpůsobovat okolnostem, které jste při plánování opomněli. Neboje se změny, zkuste ji! Uvidíte, že se to alespoň částečně podaří. Držím palce.

Mohlo by se vám také líbit...