Business

Penzion v Českých Budějovicích vás zve do tohoto atraktivního koutu naší země

Dovolená na Českobudějovicku vás dokáže mile překvapit, pokud víte, kam vyrazit, a co tu dělat.

Vezměte do Českých Budějovic hlavně dobrou náladu

A pokud ji zrovna nemáte, určitě si ji pobytem v tomto překrásném regionu vylepšíte. A můžete začít třeba v penzionu na okraji města poblíž parku Stromovka, kde je božský klid. Je to stranou od rušného centra, navíc odděleného soutokem Malše a Vltavy, takže se vám tu bude dobře spát i díky záporným iontům, uvolněným z parkové zeleně a vodní plochy.

Vltava v Českém Krumlově

Co podniknout, aby ten váš den stál za to

Dopřejte si makový závin ve Vyšším Brodě – víte, že mák obsahuje obrovské množství vápníku, hořčíku, zinku, železa a mědi? To vše jsou nesmírně důležité výživové prvky a maková semínka v jejich obsahu předčí mnohé zdravé zemědělské plodiny. Dopřejte si makový závin, zvedne vám náladu a dodá energii, takže pak si svůj den určitě užijete. Skvělé záviny pečou ve Vyšším Brodě a odtud se pak můžete pustit na kole podél Vltavy a absolvovat trasu až do Českých Budějovic.

Rožmberk nad Vltavou

Vezměte horolezecké náčiní a vyzkoušejte Papouščí skálu – máte-li rádi dobrodružství, můžete spojit cykloturistiku podél Vltavy s horolezectvím. Z Vyššího Brodu přes Rožmberk nad Vltavou doputujete až do Českého Krumlova k Papouščí skále nad jezem poblíž vodáckého kempu v Novém Spolí. Skalisko je oblíbeným horolezeckým terénem již mnoho let.

Pronajměte si kánoe a splujte úsek z Českého Krumlova do Českých Budějovic – tento atraktivní úsek horního toku Vltavy si nenechte ujít, půjčovny lodí vám ochotně pronajmou plavidlo pro dvoudenní plavbu s cílem nedaleko penzionu v Českých Budějovicích Penzion u Rudolfa, kde máte zajištěné ubytování. První den poplujete z Krumlova přes Zlatou Korunu do vodáckého kempu pod zříceninou hradu Dívčí Kámen a druhý den zamíříte do Boršova nad Vltavou a plavbu ukončíte na soutoku Vltavy a Malše. Za slunečného počasí je to úchvatný zážitek.

Mohlo by se vám také líbit...