Chaga neboli rezavec šikmý – jaké účinky má tato zázračná houba 

Chaga neboli rezavec šikmý – jaké účinky má tato zázračná houba 

Stromy, které napadá ničí, lidskému zdraví je ale velmi prospěšná. Řeč je o téměř zázračné a velmi zdravé houbě zvané rezavec šikmý. Jaké jsou její účinky? 

Chaga neboli rezavec šikmý – jaké účinky má tato zázračná houba 

Chaga, rezavec šikmý nebo také sibiřská čaga –  to všechno jsou názvy, které označují jednu z nejzdravějších a nejléčivějších hub na světě. Tato houba je v přírodě parazitem, který napadá kůru stromů – pro lidské zdraví má ale obrovský přínos a je účinná na řadu nemocí a zdravotních neduhů. Jde o opravdový léčebný zázrak – čaga se využívá i při onkologické léčbě. Umí toho ale mnohem více. Na co všechno ji lze využít, abychom byli zdravější a cítili se lépe? 

pexels-photo-5850086

Silný antioxidant i analgetikum

Čaga rezavec šikmý se využívá dokonce jako analgetikum – tlumí bolesti různého původu. Jde též o velmi silný antioxidant a má protizánětlivé účinky. Jako patogen působí proti virům a bakteriím – využívá se i při infekčních onemocněních. A to dokonce i při léčbě zákeřné žloutenky – účinky této houby na lidská játra jsou skutečně silná. Největší vliv má čaga na zažívací ústrojí. Napomáhá dále také správné funkci střev, blahodárně působí při obtížích s játry nebo žaludečními vředy. Usnadňuje také vyprazdňování a přispívá velkou měrou ke správné funkci střev. 

Tuto houbu lze využít při detoxikačních kúrách, má velký vliv na očistu jater, krve a celkově zlepšuje kondici. Je ověřeno, že působí preventivně i proti vzniku nádorových onemocnění a může se využít jako podpůrná léčba při již vzniklých onkologických obtížích. 

pexels-photo-5209212

Pro srdíčko i dobrou paměť

Rezavec šikmý má též blahodárný vliv na funkci kardiovaskulárního systému  – ochraňuje srdce a cévy a zabraňuje vzniku nebezpečných a život ohrožujících onemocnění. Při pravidelném užívání se podílí na udržování dobré fyzické a také psychické kondice člověka. Vliv má ale i na paměť a pomáhá rozvíjet myšlení – napomáhá také správné koncentraci. Každý z nás tak ocení skvělé až zázračné účinky této sibiřské parazitující houby. 

Nejčastěji se čaga objevuje na kůře stromů bříz, stromy sice prakticky zničí – pomáhá však zachránit řadu lidských životů.